SOMON DNA (Gençlik Aşısı)

Cilt yaşlanmasının etkilerini silme ve hızlı bir gençleşme sağlayan somon dna son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Somon DNA Nedir?

Somon DNA, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin saf hyaluronik ile kombinasyonu sonucunda cildinizdeki hücrelerin yenilenmesini tetikleyerek cildinizde hızlı bir gençleşme ve canlanma sağlayan bir tedavi yöntemidir. Somon aşısı tedavi yöntemi cildin gerek çevresel gerek kronolojik olarak zaman içerisinde elastikliğini ve nemini kaybederek oluşan donuk görünümü canlandırarak canlı, ışıl ışıl ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlamaktadır.

Somon DNA Diğer Tedavi Yöntemleri İle Birlikte Uygulanabilir Mi?

Ciltte gençleşme sağlayan somon dna tek başına uygulanabileceği gibi diğer ciltte gençleşme ve canlanma sağlayacak botoks, dolgu uygulamaları ile birlikte de uygulanabilmektedir. Diğer yöntemler ile birlikte ya da dönüşümlü olarak uygulanırsa somon dna aşısı yöntemi çok daha kısa sürede etkili olacaktır. Örneğin, botokstan önce uygulanan gençlik aşısı kırışıklıkların giderilme sürecini hızlandıracak ya da dolgu ile birlikte kullanıldığında dolgunun sarkma ve kırışıklık ile olan mücadelesine destek olarak en kısa sürede en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Somon DNA Aşısının Özellikleri Nelerdir?

Çevresel faktörler ve kronolojik yaşlanma sonucu oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlayan somon dna aşısının özellikleri şu şekildedir:

            Cildinize Kaybettiği Nemi Geri Kazandırır

Cildin yaşın ilerlemesi ya da güneş gibi çevresel faktörler ile kaybettiği nemi tekrar kazandıran somon dna aşısı cildinizdeki yaşlanma sürecinin önüne geçmenize yardımcı olur.

            Cildin Protein Eksiklerini Tamamlayarak Gençleşme Sürecini Başlatır

Ciltteki proteinler alkol, UV ışınlar, sigara gibi pek çok zararlı etmen sonucu yaş ilerledikçe azalmakta ve bu da yaşlanma sürecinin hızlanmasına yol açmaktadır. Somon dna aşısı ile bu yaşlanma sürecinin nedeni olan protein eksikliği giderilerek cildinizin günden güne gençleşmesi sağlanır.

            Cildinizi Sıkılaştırır ve Canlandırır

Somon dna aşısı, cildinize eski parlaklığı ve aydınlık görünümü vererek cildinizin gün geçtikçe daha çok sıkılaşmasını, nem kazanmasını sağlar. Böylelikle cilt tekrar eski elastikliğini kazanarak yaşlanma sürecinin tersine döndürülmesi sağlanır.

Somon DNA Aşısının Nasıl Uygulanır?

Somon dna aşısı uygulanması son derecede kolaydır ve çok kısa sürede gerçekleştirilir. Somon dna aşısı aşağıdaki adımlar takip edilerek uygulanmaktadır:

  1. Cildiniz temizlenir ve cildinize lokal anestezik etkiye sahip bir krem sürülür. Bu krem ile hastanın operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi sağlanır. Krem yaklaşık olarak 20 dakika bekletilerek etkisini göstermesi sağlanır.
  2. Uyuşan cilde somon dna aşısı minik dozlar halinde 1 – 2 cm aralıklar ile cildin orta tabakasına enjekte edilir.
  3. İşlem uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olarak 10 ile 20 dakika aralığında sürer ve ardından operasyon tamamlanır.

Somon DNA Aşısı Tedavisinden Sonraki Süreç Nasıldır?

Uygulamadan sonra ciltte iğne ile enjeksiyon gerçekleştirildiği için hafif bir kızarıklık olacaktır. Kişinin cildi çok hassassa iğneye bağlı olarak ufak morluklar da gözlemlenebilir. Bir iki gün içerisinde bu kızarıklık ve morluklar tamamen geçecektir. Bundan rahatsızlık duyan kişiler bu kızarıklık ve morlukları makyaj ile kapatabilirler.

Somon DNA Aşısı Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Kişinin yaşına ve cilt tipine bağlı olarak somon dna aşısı seans sayısı bakımından 3 ile 6 seans arası uygulandığı takdirde en ideal sonuçlar alınacaktır. Tedavi aynı zamanda etkisini yıllar içerisinde kaybetmemesi için yılda 2 kür olarak uygulanmaya devam edilmektedir. Böylece cilt elastikliğini, genç görünümünü ve canlılığını yıllar içerisinde koruyacaktır.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Plexr ile Göz Kapağı Estetiği

Plexr ile Göz Kapağı Estetiği

Üst ve Alt Göz Kapağı Kırışıklıkları, Kaz Ayakları, Kulak Önü Kırışıklıkları, Yara Ameliyat Kesi İzleri, Et Benleri Gibi Yüz ve Göz Bölgesindeki bir çok nokta için Ameliyat olmadan, Yan etkisi Bulunmayan, En Güvenli Lazer Sistemidir.

Devamını Oku
>Plexr İle Et Beni Aldırma

Plexr İle Et Beni Aldırma

Plexr Plazma Enerjisi Yeni bir lazer teknolojisi olup, daha önce ameliyatla alınan et benlerini, artık anastezi ve cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın, kısaca ameliyatsız, ağrı acı olmadan kısa sürede kurtulmak mümkün.

Devamını Oku
Cilt Yara Leke Tedavisi

Cilt Yara Leke Tedavisi

Cildimizde oluşan Güneş Lekeleri, Hamilelik Lekeleri, Yaşlılık Lekeleri, Fibrom, Lipom, Siğil, Kabarık Lezyonlar ve Ksantelazma'lardan çok kısa sürede, Ameliyat olmadan kurtulmak mümkün.

Devamını Oku