Lazerle Leke Sildirme

Lazerle Leke Sildirme

Cilt lekeleri cildimize rengini veren pigmentlerin belli yerlerde daha fazla toplanması sonucu ortaya çıkar. Gebelik veya doğum kontrol haplarının hormonlar üzerindeki etkisiyle, güneş ışığının cilde verdiği zarar sonucu ya da yaşlılık ile cilde renginin veren pigmentin fazla salgılanarak lekelenmelere yol açması sonucu kişi lazerle leke sildirme işlemini yaptırmak ister. Bu lekelerin vücuda bir tehdidi olmasa da çoğu insan görünüşlerini beğenmez ve lekelerden kurtulmak ister. Lazerle leke sildirme en etkili işlemlerden biridir ve kliniğimizde kullanılan plexr plazma enerjisi ile buharlaştırma yaparak lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Lazerle Leke Sildirme Kaç Seans Yapılır?

Lazerle leke sildirme işleminde kişinin cildindeki lekelerin koyuluğu ve derinliğine göre kaç seans gerektiği değişkenlik gösterir. Bazı ciltler kendini hemen yenileyebilir fakat bazı ciltlerde bu durum o kadar hızlı olmayabilir.

Çiller ve kahve tonlarındaki lekeler kolaylıkla tedavi edilebilirken daha derin lekelerde zorlanılabilinir. Yaygın olarak görülen güneş lekelerinden kurtulma oranı %70-80’dir.Lekelerin tamamen kaybolması lekenin direncine ve pigmentine göre değişkenlik gösterir ama genel olarak lazer uygulamasından sonra cildinizdeki farklılık gözle görülür bir düzeyde fark edilecektir.

Yan Etkileri Var Mıdır?

Yara ve enfeksiyon oluşumu çok nadiren görülmektedir. Yan etkisi yok denilecek kadar azdır ve lazer teknolojisi son zamanlarda fazlasıyla gelişmiş ve tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Lazerle Leke Sildirme Fiyatları

Uygulanan lazer işlemi kişiden kişiye göre farklılık gösterir kimisinde tek seansta yok olan lekeler kimi ciltte iki seansta yok olabilir veya lekeler diğer lekelere göre daha koyuysa daha fazla seans gerekebilir bu seans sayısına göre de fiyat değişecektir.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Keratokonus

Keratokonus

Normalde yuvarlak kubbe şeklinde olan korneanın kademeli olarak incelmesi ve koni biçiminde kabarcık şeklinde oluşan iltihapsız göz şeklidir. İleri derece de göz bozukluğu ile sonuçlanır. Gözdeki önemli sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
Protez Göz

Protez Göz

Doğuştan gözü olmayan veya sonradan gözünü kaybetmiş hastalar için uygulana yöntemdir. Protez göz kişinin görmesini sağlamasa da estetik açıdan kişinin sosyal hayatta rahat olabilmesi ve göz yuvasını dışa etkenlere karşı korunması en etkili yöntemdir.

Devamını Oku
Göz Enfeksiyonları

Göz Enfeksiyonları

Göz enfeksiyonu her yaşta ortaya çıkabilir. Gözün mikrop kapması olarak da yorumlanır. Tedavi edilmediği taktirde kalıcı görme bozukluğundan tutun, korneanın incelmesine kadar bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kısa sürede tanı ve tedavi önemlidir.

Devamını Oku